Car detailing - ABC

Historia i podstawy car-detailingu

Tak naprawdę początek detailingu to już rok 1800, gdy to w Niemczech pojawił się pierwszy wosk na bazie tłuszczy zwierzęcych, który miał gwarantować ochronę dla lakieru, wehikułów, które oczywiście były ciągnięte przez konie. W tym okresie był to wosk oparty właśnie o te składniki.

Kosmetyka aut

Jeśli chodzi o autodetailing to mamy już wiele firm, które go propagują. Na początku mieliśmy wprowadzone rozwiązania przez producenta powozów. Obecnie produkcją środków do detailingu zajmują się firmy z kosmetyki samochodowej.

Cały proces Aut detailingu to wiele etapów, które mają sprawić, że uda się uzyskać nienaganny wygląd naszego pojazdu, na czym oczywiście będzie nam zależało. Cały proces jest wykonywany w różnych formach. Często okazuje się, że standard wykończenia będzie wyższy niż to się działo, gdy chodzi o samochód prosto z salonu będzie gorzej wyglądał niż po takim właśnie procesie czyszczenia.

Konserwacja samochodu

Zabiegi detailingu są realizowane nie tylko na elementach zewnętrznych, ale również na wnętrzu samochodu czy też na komorze silnika. Podstawowym założeniem będzie przede wszystkim realizowanie wszystkich spraw w taki sposób, by dało się wypracować wachlarz środków do mycia, czyszczenia regeneracji, które będą dawać najlepsze efekty. Na tą chwilę rzeczywiście firmy z kosmetykami się rozwijają.

Kosmetyka samochodowa

Oczywiście detailerzy także mają coraz większą wiedzę i to ma bardzo duże znaczenie. Wykonując swoją pracę muszą się wykazać perfekcyjnymi umiejętnościami i jakością. Raz, że trzeba znać jakie kosmetyki są dostępne na rynku dwa trzeba umieć je dobrze wykorzystać a cały proces na pewno nie jest prosty w realizacji. Wymaga dobrej znajomości aut oraz bardzo dużej precyzji przy każdym wykonywanym zadaniu.

Jeśli chodzi o detailing oczywiście takim kluczowym elementem prac będzie polerowanie maszynowo lakieru. To właśnie kluczowa sprawa, gdy chcemy pozbyć się rys i wszelkich innych defektów lakieru. Coraz częściej to zagadnienie znajduje się poza profesjonalistami i będzie hobby pośród entuzjastów motoryzacji a także perfekcjonistów. Okazuje się, że w polerowanie własnego samochodowego lakieru wiele osób już się bawi. Jednak mimo tego nadal specjaliści powinni zrobić to lepiej. Kompleksowa oferta usług może opierać się na myciu i osuszaniu, regeneracji i odnowie a na koniec zabezpieczeniu samochodu.