Car detailing - ABC

Jak odświeżyć felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe to ozdoba właściwie do każdego samochodu. Niestety z biegiem czasu będą ulegać one zużyciu a powłoka lakiernicza nie wyglądać już doskonale. Warto więc sprawdzić jak można przywrócić blask felgom.

Guma w sprayu

Jednym z najszybszych sposobów będzie zawsze nakładanie specjalnej elastycznej gumy określonej gumą w sprayu. Do przeprowadzenia prac trzeba mieć najczęściej dwa pojemniki po 400 ml. Felgi przed nałożeniem gumy będzie trzeba bardzo dokładnie oczyścić oraz odtłuścić. Warto także osłonić przed malowaniem elementy hamulcowe. Dzięki temu, że można rozpylać gumę bez zdejmowanie kół prace takie staną się zdecydowanie łatwiejsze do wykonania.

Polerowanie felg

Jeśli oczekujecie lepszych efektów będzie można się zdecydować na polerowanie felg. Proces ten jednak będzie już związany z demontażem opon. Felgi będzie trzeba oczyścić z brudu, potem będzie trzeba usunąć starą powłokę lakierniczą, by dało się rozpoczynać polerowanie kilkoma stopniami gradacji, by osiągnąć zadowalający efekt. N

Czyszczenie felg aluminiowych

a koniec stosuje się pastę polerską do aluminium. Jeśli felgi będą już spolerowane będzie trzeba jeszcze je dodatkowo zabezpieczyć woskami, ponieważ dzięki temu znaczenie przedłuży się efekt wykonywanych prac. Po jakimś czasie proces ten trzeba powtórzyć.

Lakierowanie felg

Najtrwalszym ale również najbardziej zajmującym zadaniem przy renowacji felg będzie lakierowanie. Podobnie jak przy polerowaniu będzie trzeba tutaj usunąć stare powłoki lakiernicze. Przygotowanie powierzchni to bardzo dokładne oczyszczenie felg. Na koniec będzie trzeba jeszcze rozpylać lakier bazowy, który pokrywać będzie felgę kolorem. Ostatni etap to rozpylenie bezbarwnego lakieru, który będzie nadawał takiej feldze połysk i sprawi, że warstwa bazowa zostanie skutecznie zabezpieczona przed uszkodzeniami. Jeśli chcemy się zdecydować na lakierowanie musimy się liczyć z tym, że ten proces zajmie sporo czasu. Koszt nie powinien przekroczyć 200 złotych. Sposobów na odświeżenie felg będzie całkiem sporo zasada jednak jest taka, że im większy nakład pracy tym lepsze efekty osiągniemy.