Car detailing - ABC

Czym jest car detailing i dlaczego warto z niego korzystać?

Trudno o większą dumę dla właściciela niż samochód, który jest mocny, solidny i zadbany. Niestety, regularne użytkowanie samochodu wcześniej lub później przyczynia się do tego, że pojawia się na nim coraz więcej zabrudzeń. Efekt nie jest przy tym trudny do odgadnięcia, tak karoseria, jak i wnętrze systematycznie tracą więc na charakterystycznej dla siebie atrakcyjności. Na szczęście, mówimy o problemie, z którym można się uporać.

Auto Spa, czyli jak nadać samochodowi salonowy blask?

Wielu osobom może wydawać się, że problem można rozwiązać regularnie odwiedzając myjnię samochodową. Niestety, takie przekonanie opiera się na błędnych przesłankach. Wizyta w myjni przyczynia się do tego, że można zapobiec nawarstwianiu się brudu, jest też w stanie poprawić wygląd karoserii. Nie każdy jednak zadowala się półśrodkami, a większość kierowców liczy przede wszystkim na to, że ich pojazd będzie wyglądał, jak nowy. Nie jest to zresztą cel niemożliwy do osiągnięcia, a rozwiązaniem, którym warto zainteresować się w pierwszej kolejności, wydaje się być auto detailing. Jest to zestaw usług, które przyczyniają się do tego, że czyszczeniu i renowacji poddaje się karoserię, szyby oraz wnętrze pojazdy. Wszystko odbywa się z niezwykłą starannością, a pojazd zmienia się radykalnie.

Auto detailing nie powinien być zresztą porównywany z klasycznym myciem samochodu już choćby dlatego, że w tym konkretnym przypadku żadne szybkie działanie nie wchodzi w grę. Praca może trwać nawet przez kilka dni z rzędu, a kluczem do ostatecznego sukcesu jest w dużej mierze precyzja charakterystyczna dla osób biorących na swoje barki tego rodzaju zadanie.

Kosmetyka aut – odkryj możliwości Auto SPA

Praca nad samochodem prowadzi do usunięcia przybrudzeń, jeśli jednak istnieje taka możliwość, auto detailing koncentruje się również na skutecznym eliminowaniu drobnych defektów. Radzi sobie nie tylko z drobnymi przebarwieniami lakieru, ale i z niewielkimi zarysowaniami, pozostawia bowiem zmiany na tyle duże, że auto nie jest szpecone nawet przez drobne niedopracowanie. Jego ważnym elementem jest też polerowanie lakieru, jest to bowiem zabieg, który wpływa na poprawę wyglądu samochodu. W ramach auto detailingu można też zdecydować się na takie zabezpieczenie karoserii, aby nie sprawiała problemów również w bliższej i dalszej przyszłości. Tu pomocna okazuje się niewidoczna warstwa ochronna sprawiająca, że drobinki pyłu i kurzu przez pewien czas mają problem z osadzaniem się na karoserii.

Odświeżenie samochodu

Car detailing dostosowany do Twoich potrzeb

Nie można nie dostrzec i tego, że car detailing jest coraz częściej oferowany w zróżnicowanych wariantach. Tylko od nas zależy więc to, czy zdecydujemy się przede wszystkim na wieloetapowe czyszczenie, czy też ograniczymy się do zadbanie o wnętrze, koła i felgi lub karoserię. Car detailing coraz częściej jest również kojarzony z usługami niestandardowymi. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o powłokach ochronnych przygotowywanych na specjalne zamówienie, w tym zwłaszcza o powłokach ceramicznych.

Auto detailing i wiele więcej

Specjaliści nie ograniczają się do świadczenia usług, z których są znani. Ich oferta obejmuje również szkolenia, którymi warto zainteresować się, jeśli chcemy sami otaczać samochód profesjonalną opieką. Kursanci mogą zresztą liczyć nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale i na wskazówki, które sprawią, że nie oprą się im nawet najtrudniejsze zabrudzenia.