Kosmetyka i pielęgnacja samochodu

Ceramiczna powłoka ochroną lakieru – warto zainwestować, samochód Ci się odwdzięczy…

W zasadzie nie mamy takiej pory roku, w której powłoka lakiernicza naszego samochodu nie będzie narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Jest wiele ciekawych pomysłów na to jak będzie można chronić swój lakier.

Co więc będzie można wybrać?

Powłoka ceramiczna

Między innymi powłoki ceramiczne. Jeszcze nie tak dawno wielkim hitem w auto detailingu były powłoki kwarcowe. Teraz na topie są zdecydowanie lepsze i trwalsze powłoki ceramiczne. Są to preparaty chemiczne, które po tym jak będą nałożone stworzą gruby ochronny pancerz, który sprawi, że auto będzie skutecznie chronione przed szkodliwymi czynnikami. Destrukcyjnych zjawisk działających na nasze auto będzie wiele. Chodzi o kwaśne deszcze, sól w okresie zimy, asfalt, ptasie odchody, kwaśne deszcze, promieniowanie UV i oczywiście wszelkie zarysowania. W przypadku powłok ceramicznych mamy ochronę skuteczną i to nawet na pięć lat.

Powłoki te są silnie wiążące z lakierem. Dzięki temu będą wchodzić głęboko w jego strukturę. Jeśli spojrzymy na cząsteczki lakieru pod mikroskopem zobaczymy ze jest to porowata struktura. Nałożenie ceramicznej powłoki wypełni przerwy w cząsteczkach i dlatego stworzona będzie gładka powierzchnia ochronna.

 

 

Ochrona lakieru

Powłoki ochronne niezależnie czy ceramiczne czy kwarcowe to silnie wiążące komponenty, które dostają się głęboko do lakieru. Jest to rewolucja, gdy chodzi o ochronę lakieru samochodowego. Nowa formuła będzie łączyć w sobie najlepsze zalety, gdy chodzi o możliwe formy ochrony. Twarda skorupa będzie tworzyć ochronę fizyczną na lakierze, dzięki czemu nie będzie reakcji z powietrzem a tym samym utleniania, które prowadzi do zarysowań oraz brudzenia się i starzenia powierzchni lakieru.

Lista zalet stosowania takiej powłoki będzie bardzo długa. Metod ochrony lakieru jest sporo. Znajdziemy również te aspekty praktyczne takie jak między innymi efekty hydrofobowe, będzie można zapewnić sobie również ochronę przed blaknięciem lakieru i jego matowieniem,. To istotna sprawa, która ma znaczenie, ponieważ dzięki temu nawet po latach nasze auto będzie bardzo dobrze wyglądać. Powłoka ma także istotne walory estetyczne, o których trzeba pamiętać. Jej zastosowanie to dla nas gwarancja, że auto będzie wyglądać perfekcyjnie, a dodatkowo będzie również szansa na to, by pokazać pełnię koloru i wyjątkowy blask.

Lakier samochodowy

Na co nakładać powłoki ochronne?

Stosowanie powłok ochronnych dla tych osób, którym będzie zależeć na tym, by dbać o auto jest bardzo ważne. Oprócz zabezpieczenia przed uszkodzeniami powłoka sprawi, że lakier będzie wyglądał idealnie. Nierzadko do mycia auta starczy nam tylko woda pod ciśnieniem bez mycia ręcznego. Ostatnimi czasy modne będzie także nakładanie tych powłok na felgi. Trzeba pamiętać, że powłoka jest tak przygotowana, że nadaje się do stosowania na reflektory, lampy, szyby czy właśnie felgi. Tak naprawdę dzięki nim możemy skutecznie dbać o całe nasze auto.

Mylnie wiele osób myśli, że ceramiczną powłokę nakłada się tak samo jak wosk. Jest to błędne myślenie. Przy tej powłoce należy mieć lakier w stanie idealnym. Dlatego jeśli chodzi o samochody używane jest to norma, ale również przy nowych autach proces nakładania powłoki zajmować może sporo czasu. Wymaga wyjątkowej staranności i precyzji. Trzeba mieć także dobry sprzęt, który to umożliwi.

W zależności od jakości produktu można jednak liczyć na to, że produkt będzie chronił nasz samochód przez kolejnych 7 lat. To już świetny wynik jak na takie zabezpieczenia, dlatego warto w nie zainwestować. Trzeba jednak pamiętać, że przygotowanie takiej właśnie ochrony to koszty od tysiąca złotych w górę.