Kosmetyka i pielęgnacja samochodu

Mycie nadwozia samochodu – tajniki i techniki

Gdy już w końcu zima się skończy pojawiają się cieplejsze dni a z nimi również chęć przygotowania samochodu na ten lepszy dla naszych wozów okres. Wtedy również podejmujemy poziomowe mycie samochodu a następnie nakładamy nową warstwę wosków ochronnych.

Sam proces mycia nie powinien nam przysparzać problemów, jednak jak go wykonać, by unikać pojawienia się nowych rys?

Mycie samochodu

Do mycia przystępujemy po wcześniejszym przygotowaniu tych wszystkich rzeczy, które są nam do takich zadań konieczne. Można w ten sposób unikać niepotrzebnych przerw w procesie mycia a co za tym idzie również wysychania produktów na lakierze. Podstawą będzie dostęp do wody pod dużym ciśnieniem. W urządzeniach z regulowanym ciśnieniem mamy najlepsze opcje, by to odpowiednio dopasować do charakteru pracy jaka będzie do wykonania.

Najlepiej, gdy mamy ciepłą wodę, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie to wykonać. Dobrą opcją dla wymagających będzie również dejonizator wody, który ochroni nas przed śladami, które mogą się pojawiać po użyciu twardej wody. Umycie podwozia będzie możliwe, jeśli wykorzystuje się specjalną lancę. Rozpoczynając mycie trzeba się upewnić, że wąż będzie długi i bez problemu do wszystkich miejsc się dotrze.

Mycie wstępne to etap, który pozwoli z powierzchni samochodu usunąć największy brud. Należy pamiętać, by minimalizować ryzyko rys trzeba wstępne mycie wykonać. Można także sprawdzić jak dokładnie wygląda lakier naszego wozu. Często gromadzi się na nim również smoła. To ważna sprawa, by ją odpowiednio usunąć z powierzchni samochodu. W okresie letnim, gdy owady są utrapieniem może się okazać, że dodatkowo będzie trzeba przód samochodu opryskać specjalnym środkiem usuwającym owady. Pozostawiamy go na powierzchni przez chwilę a potem usuwamy ciepłą wodą. Produkty te zawsze nakłada się na chłodną powierzchnię bez ekspozycji słońca.

Kosmetyki samochodowe

Gdy auto ma być dokładnie myte będzie trzeba zdecydować się na specjalny produkt, który będzie skutecznie usuwał po wosku. Mamy do tego specjalne środki, które będzie można wykorzystywać. W przypadku pielęgnacji samochodu trzeba myć auto wodą z dodatkiem szamponu.

Do użycia produktów będzie można zastosować tak zwaną pianownicę, która sprawi, że stworzy się piana pokrywająca samochód obficie. Nie jest to konieczne, zamiennie można nanieść środek myjący przy użyciu butelki z atomizerem.

Mycie samochodu

Tak przygotowywaną powierzchnię zostawiamy na kilka minut, by środek działał. Potem będzie można również zacząć od góry do dolnych elementów, gdzie sprzątanie będzie się kończyć. Nie można zapominać o takich elementach jak wlew paliwa czy bagażnik, koła, nadkola.

Mycie właściwe:

W momencie, gdy uda się nam ten największy brud pokonać przejść można do mycia właściwego. Tutaj trzeba postawić na metodę dwóch wiader. W jednym mamy zawsze czystą, wodę w drugim płuczemy brud, by potem rozpocząć już nowe etapy mycia czystą wodą. To rozwiązanie, które sprawi, że nie będzie używania elementów do mycia, w których pozostanie brud, piach. Jest to więc komfortowa opcja, która zawsze dobrze się sprawdzi. Brud będzie dzięki temu odseparowany i zostawać będzie na dnie wiadra, tym samym mycie będzie dla auta lepsze. Gdy auto będzie umyte oczywiście należy je również spłukać kompleksowo czystą wodą.

Suszenie to ostatnia czynność, ale bardzo ważna. Dobrze wykonane sprawi, że ochronimy nasz samochód przed pojawieniem się zacieków i plam, które pozostać mogą z wysychającej wody. Jeśli my to wysuszymy problemu nie będzie i rzeczywiście lakier będzie ochroniony również w odpowiedni sposób.