Polerowanie lakieru

Polerowanie lakieru z zastosowaniem polerki orbitalnej – od czego zacząć?

Używanie maszynowej polerki to szansa na usuwanie rysek oraz poprawę połysku. Polerowanie może być wykonywane ręcznie, jednak wprowadzenie do swojego arsenału urządzeń także maszyny polerskiej da nam dużo większe możliwości i lepsze efekty niż przy ręcznym polerowaniu. I będzie tutaj chodziło i o kwestię korekcji lakieru jak i też jego wykończenia.

Maszynowe polerowanie

Maszynowe polerowanie to znaczenie więcej niż tylko korekcja rys czy skaz. Właściwie wykończając powierzchnię pastą będzie można stworzyć sobie głębokie ostre odbicie, które na pokazach motoryzacyjnych będzie przyciągać wzrok innych osób. Piękno orbitalnej polerki polega na tym, że jej używanie wymaga lat praktyki i ogromnego doświadczenia. Razem z treningiem i dobrą techniką pracy wykończenie lakieru będzie jednak wyjątkowe.

Czym jest orbitalna polerka?

Wiele lat temu większość osób stosowała do polerowania urządzenia rotacyjne i stosowano do tego mopy wełniane albo gąbczaste. Natomiast obecnie mamy maszyny rotacyjne, które są częściej używane przez profesjonalistów i przy dobrym użyciu można wypracować świetne efekty. Jednak ich użycie będzie niosło za sobą pewne ryzyko. Efektywna i bezpieczna praca z tym urządzeniem będzie możliwa dopiero po wielu latach doświadczeń. Pad polerski będzie się tutaj obracał po konkretnej odbicie.

Maszyna rotacyjna może tworzyć dość wysoką temperaturę i dlatego osoba niedoświadczona może szybko przypalić w ten sposób lakier. Inaczej polerka orbitalna będzie bezpieczniejsza dla lakieru. Tarcza nie tylko się obraca ale również oscyluje. Dlatego będzie się kręcić po orbicie nieregularnej. Sposób w jakim się porusza sprawia, że temperatura pracy będzie niższa niż na polerce obrotowej. Czas pracy będzie jednak dłuższy nim uda się wypracować zadowalający efekt.

Wybór maszyny

Wybór maszyny będzie związany z osobistymi preferencjami. Niezależnie od tego na jaką chcemy się decydować maszynę dobrym pomysłem będzie sprawdzenie opinii i doświadczenia z pierwszej ręki użytkowników.

Ręczne polerowanie

Pady i tarcze

Na rynku będzie można znaleźć wiele dobrych gąbczastych padów polerskich, które nadają się do użycia z polerką orbitalną. Dostępne są w rozmiarach między 4 a 6 cali. Pady mogą mieć różne pianki, z jakich są wykonywane, wpływają na szorstkość oraz gęstość. To zaś będzie wpływać na poziom ścieralności. Kupując maszynę dobrze będzie zamówić sobie wiele różnych padów, ponieważ w trakcie pracy nad lakierem trzeba mieć znaczący wybór elementów.

Tak jak to bywa w detailingu tak samo i w przypadku padów mamy wiele produktów do wyboru. Jeśli chcemy mieć dobre rozwiązania trzeba na sam początek mieć kilka elementów polerujących, jeden mocno ścierny i oczywiście pad, który będzie służył do wykończenia pracy. efekty prac będą uzależnione od tego jak będziemy chcieli swój sprzęt wykorzystywać i zostaną dalej również wskazywane.

Te pady, które dostajemy mają różne rozmiary i zaletą ich pracy będzie właśnie możliwość dopasowania się do polerowanego panelu. Dodatkowo można znaleźć małego pada, który będzie przyczyniał się do większej ścieralności.

Pasta polerska

Wydaje się, że pasta będzie takim kluczowym elementem w zakresie polerowania. Warto sprawdzić jak rynek się prezentuje i co ma do zaoferowania. jeśli ktoś przygotowuje się do pierwszej polerki powinien zobaczyć co jest dostępne. Na początek warto mieć jedną średnio ścierną pastę i do tego pastę lekko ścierną i na początek raczej to wystarczy. W ten sposób będzie można się w ten proces profesjonalnego polerowania samochodów nieco wdrożyć i wypracować dobre efekty.