- Polerowanie lakieru
- 21 grudnia 2016
Polerowanie ręczne krok po kroku
Polerowanie ręczne – przygotowania
Zanim rozpoczniemy polerowanie będzie trzeba wcześniej bardzo dokładnie wyczyścić nasz lakier z różnorakich zabrudzeń. Konieczny jest tutaj proces mycia oraz glinkowanie. O ile mycie nadwozia jest oczywiste, o tyle glinkowanie jest bardzo ważne, ponieważ pomijając je może się okazać, że polerujemy lakier zanieczyszczeniami i tym samym bardziej go zniszczymy niż uda się nam coś pozytywnego wypracować. Proces mycia i glinkowania najczęściej dostajemy dokładnie opisany na artykułach, które mają temu służyć. Jeśli chce się chronić wszystkie elementy, które mają kontakt z lakierem a wykonane są z tworzyw sztucznych najlepszą opcją będzie stosowanie taśm ochronnych.
Ważne są dobre produkty
Trzeba pamiętać, że pasty polerskie są rzeczywiście koniecznością w przypadku polerowania ręcznego. Produkty te mogą mieć niewielką albo też średnią moc ścierną. Nie będzie zalecane używanie past mocnych. Jeśli chodzi o pasty są w sprzedaży także produkty trzy w jednym a wiec pasty, mleczka, które mają formę środka oczyszczającego lakier, pasty polerskiej oraz wosku zabezpieczającego. Jest to szansa na krótki czas pracy nad wyglądem lakieru samochodowego.
Oczyszczamy auto i już będzie można środek nałożyć i tym jednym środkiem trzy sprawy uda się nam załatwić, dlatego będzie to rzeczywiście bardzo korzystna opcja. Nie można zapominać jaką rolę mają także pady polerskie, których używanie będzie bardzo ważne. To one odpowiadają za pracę maszyny polerskiej. Najczęściej mają one owalny kształt i tym samym praca staje się z nimi łatwiejsza. Mamy pady z różnych materiałów wykonywane oraz charakteryzuje się oczywiście również zróżnicowaną grubością takiej właśnie propozycji.
Forma pracy w czasie polerowania
Oczywiście ręczne polerowanie nie jest szczególnie trudne ani skomplikowane. Kluczowa sprawa to należyta ilość cierpliwości oraz czasu. Tak jak przy polerowaniu maszynowym może być to jeden albo dwa etapy. Jeśli chcemy oceniać w jaki sposób i na ilu etapach będzie się to działo trzeba sprawdzić jakość produktów i ich pracę. Oczywiście, jeśli po wykonaniu pracy jakość nie będzie zadowalająca będzie można wybrać nieco mocniejszą pastę ścierną, która powinna rzeczywiście dobrze się sprawdzić. Pamiętajmy jednak, że technika pracy może być kluczem do estetycznego i skutecznego polerowania, dlatego warto nad swoimi umiejętnościami w tym zakresie pracować, w ten sposób te możliwości będą większe i z czasem łatwiej będzie nam pracować.
Korzyści z polerowania
Podstawowa korzyść jaką będzie nam gwarantować polerowanie ręczne to oczywiście zmiana wyglądu samochodu na dużo lepszy. Usuniemy oksydację, zarysowania, hologramy. Dzięki temu uzyskamy pełny blask i kolor naszego samochodu. Trwałość aplikowanych na powierzchnię lakieru wosków ochronnych w dużej mierze zależy od przygotowywania powierzchni, dlatego też z pomocą polerowania wydłużamy również żywotność zabezpieczenia. Warto więc o tym pomyśleć, ponieważ dzięki temu auto będzie skutecznie zadbane, zabezpieczone jak należy.
Jeśli najpierw zdecydujemy się na zabezpieczenie powierzchni woskiem a następnie będzie ta powierzchnia polerowana w należyty sposób można rzeczywiście oczekiwać, że żywotność takiego zabezpieczenia zostanie wydłużona. Zabezpieczona woskiem powierzchnia lakieru dłużej będzie czysta, będzie również znacznie łatwiejsza w ramach bieżącej pielęgnacji. To oczywiście w połączeniu z faktem, że proces polerowania nie będzie wymagał bardzo dużych kosztów czy umiejętności sprawia, że to rozwiązanie, którego warto się podjąć.
Najnowsze Artykuły
- Poradniki i ciekawostki
- 24 sierpnia 2023