Polerowanie lakieru

Polerowanie maszynowe – co to takiego i co na tym zyska nasz samochód?

Polerowanie maszynowe to proces czasochłonny. Jeśli chce się wypracować zadowalające efekty i ten zabieg dobrze wykonać trzeba znać dobre techniki polerowania. Warto przyjrzeć się defektom jakie istnieją i jakie będzie można usuwać przez polerowanie maszynowe.

Można rozpoznać także ich pochodzenie, co potem ułatwi unikanie tych uszkodzeń w przyszłości. Przedstawiamy również efekty stosowania polerowania maszynowego, które będzie można uzyskać, jeśli taki proces będzie się w stanie dobrze wykorzystać, decydując się na dobrą polerkę.

Defekt lakieru

Klasyk jaki się pojawia, gdy chodzi o uszkodzenia to oczywiście bujnie porośnięte krzakami okolice wjazdu do garażu. Takie krzaki dość często na naszych samochodach zostawiają swoje trwałe ślady. Może na pierwszy rzut oka rysy wyglądają na głębokie to jednak ich usuwanie raczej nie będzie możliwe. Fakt, że rysa wygląda na białą nie znaczy, że będzie ona sięgać aż do podkładu i że jej usunięcie nie będzie możliwe. Zarysowany lakier bezbarwny przyjmuje taką jasną barwę. Taki rodzaj defektu można bezpiecznie polerować, usuwając zwykle nie więcej niż trzy mikrometry lakieru co będzie stanowiło niewielki procent z jego łącznej grubości. A jednocześnie takie polerowanie da doskonały efekt na czym powinno nam zawsze zależeć.

Maszyny polerskie

Hologramy po polerowaniu maszynowym

Klasykiem są również hologramy po polerowaniu maszynowym. Jeśli niedbale i nieumiejętnie będzie się wykonywać taką polerkę zostawia ona na powierzchni lakieru sprawiające wrażenie trójwymiarowe ślady, które określa się właśnie jako hologramy. W rzeczywistości to miliony płytkich, kolistych zarysowań powierzchni, które niedostatecznie są wykończone w trakcie polerowania. Przy sztucznym świetle nie będą widoczne, ale w pełnym słońcu już będą się pojawiać.

Aby ich unikać trzeba mieć dobre materiały polerskie, w tym między innymi świetną pastę o drobnym ścierniwie no i bardzo dobrą technikę pracy a także umieć kontrolować efekty korekcji maszynowej pod mocnym źródłem światła. podobnym do hologramów defektem będzie również pig tails, ale są to już głębsze problemy, ponieważ wynikające z ziarenka piasku w czasie maszynowego polerowania.