Poradniki i ciekawostki

Ile samochodów można wypolerować jednym padem polerskim?

Jeśli chodzi o ten wpis to właściwie wynika on z tego co mieliśmy na forum, gdzie ktoś zadał takie pytanie jak w tytule. Jak to bywa w przypadku wszystkich pytań dotyczących car detailingu nie będzie jednoznacznej i krótkiej odpowiedzi. Trwałość gąbek będzie bowiem zależna od kilku zmiennych.

Najbardziej zwięzłą odpowiedzią będzie tutaj stwierdzenie, że jednym elementem można pracować tak długo jak będziemy w stanie uzyskiwać nim zadowalający nas efekt. Gdy zobaczymy, że robota już nie idzie tak jak powinna w wykończenie lakieru nie jest odpowiednie trzeba się zastanowić czy może pad polerski nie nadaje się już do zmiany.

Trwałość padów zależy w dużej mierze od techniki polerowania. Jednym padem przy dobrej technice pracować można z kilkoma a czasami nawet kilkunastoma samochodami. Wystarczy jednak już przy pierwszej pracy zahaczyć o coś ostrego i szybko pad będzie się strzępił a potem do użytku już nie będzie odpowiedni.

Kosmetyka aut

Najczęściej gąbki agresywne, te twardsze będą się charakteryzować krótszą żywotnością niż te miękkie, które służą wykończeniu. Oczywiście można powiedzieć, że to oczywiste, ponieważ twarde gąbki mają do wykonywania cięższą pracę od samego początku. Trą dużo intensywniej o powłokę niż gąbka wykończeniowa. Z drugiej strony gąbek wykończeniowych będzie można wymagać, gdy chce się zrealizować idealne wykończenie, dlatego szczególnie trzeba dbać o ich dobrą kondycję. Zniszczona już gąbka może przyczynić się również do stworzenia hologramów.

Po twardych padach będzie trzeba jeszcze wykonać wykończenie i tutaj już będzie można myśleć o pracy lekko zużytym elementem. Postrzępiony Pad będzie się nadawał do używania dopóki efekt jest dobry. Jednak należy umieć wykazywać się ostrożnością i znać również umiar, by nie przesadzić z wykorzystywaniem. Gdy pad będzie mocno zniszczony i będzie pracował na polerowanym lakierze może się tam nawet rozpaść a w takiej sytuacji niestety talerz mocujący może dotknąć lakieru i tak będzie się trzeba udać do lakiernika, bo uszkodzenie będzie nieodwracalne.

Techniki polerowania

Gąbki i pady

Na to jak będą się trzymać pady polerskie wpływ ma to czy po zakończonej pracy są one niezwłocznie myte i to bardzo dokładnie. Odnośnie trzymywania padów w czystości mieliśmy już dla Was kilka ciekawych informacji. Nie będzie tutaj sensu znów ich powtarzać, można jedynie powiedzieć, że zawsze warto mieć pod ręką w czasie polerowania wodę z płynem służącym do czyszczenia padów. Dzięki temu, będzie można liczyć na to, że będą w dobrym stanie. Trzeba bowiem, by używany pad był stale oczyszczany z mieszanki pasty czy ścieranego lakieru. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie można je doczyścić a praca także będzie skuteczniejsza.

Oczywiście w czasie polerowania warto mieć kilka gąbek, by nie było tak, że ciągle trzeba przerywać pracę na męczące czyszczenie. Mając kilka gąbek będzie można te brudne odłożyć do moczenia w roztworze a bierzemy czystą i dalej wykonujemy pracę na kolejnych elementach. Na początek trzeba zainwestować w kilka padów w każdym rodzaju, ale ostatecznie będzie to dobre rozwiązanie. Dla osób, które zawodowo zajmują się polerowaniem będzie to właściwie obowiązkowa sprawa.

niektórzy specjaliści od detailingu potrafią jednego elementu używać przez dłużej niż rok, ale trzeba powiedzieć, że wiele będzie zależeć od tego jakie korekty realizują, jak są dokładne i jak często się je wykonuje. Wydaje się jednak, że będzie trzeba wymieniać nieco częściej, by mieć pewność, że praca będzie dobrze przebiegać i to nasze polerowanie będzie skuteczniejsze.