Renowacja tapicerki

Pranie tapicerki samochodowej od A do Z

Na początek trzeba oczywiście kupić dobre jakościowo chemiczne produkty takie jak prespraye, które będą ukierunkowane na różne problemy z brudem. Do tego środki płuczące, odplamiacze i rozpuszczalniki naturalne. Dobra chemia to na pewno taki wydatek, który warto ponieść, bo gwarantuje nam zadowolonych klientów i dużą ilość czasu zaoszczędzonego.

Prespray

W tym artykule będziemy chcieli skupić się na takich podstawowych kwestiach. Najważniejsza sprawa to oczywiście te prespraye. Na początek można mieć dwa. Jeden będzie na kwestię zabrudzeń mocnych, drugi na zabrudzenia białkowe i tłuste, często ma dodatkowe enzymy. Ten produkt odpowiada za rozpuszczenie brudu i oddzielenie go od włókna. Dzięki niemu zmniejsza się między innymi napięcie powierzchniowe wody i zmydlenie zabrudzeń oleistych. Działanie tego produktu możemy starać się porównać do piany aktywnej w czasie mycia bardzo brudnego auta.

Niby bez takiej piany da się myć, ale jednak ona ułatwia to mycie i sprawi, że wszystko idzie szybciej. Podobnie będzie w tym przypadku, dzięki tym środkom jesteśmy w stanie osiągać lepsze efekty przy zachowaniu minimum pracy wykonywanej. Jako uzupełnienie arsenału detergentów warto także zdecydować się na kupowanie odplamiaczy.

Po co się je stosuje?

To przede wszystkim produkty, które są kierunkowane na poszczególne typy plam. Mogą one poprawiać działanie presprayów i dzięki temu będą świetnym uzupełnieniem. Ostatecznie zawsze chodzi o to, by tworzyć takie warunki, w których efekt będzie lepszy. Odplamiacze mają niekiedy szansę sprawić, że ilość koniecznych poprawek potem będzie mniejsza. Można również w ten sposób oszczędzić sporo czasu i zmniejszyć koszty energii spożytkowanej na działanie maszyn piorących. Nie każdy zakład, który pierze tapicerki ma kilka rodzajów tych środków.

Mycie brudnego auta

Odplamiacz - stosowanie

Odplamiacze w takiej sytuacji są właśnie takim dobrym dodatkiem, ponieważ będzie uzupełniał nasz arsenał produktów. Trzeba będzie również pamiętać o umiarze i pełnej ostrożności w zakresie stosowania takich produktów, ponieważ ich pH może być w niektórych przypadkach na poziomie 10 i wyżej. Jeśli nie będziemy pewni co do tego czy dany produkt nam nie zaszkodzi wszelkie próby należy przeprowadzać w takich miejscach, które są niewidoczne. Uszkodzenia zdarzają się rzadko, ale jednak taka próba będzie dobrą opcją.

Wskaźnik pH w produktach

Przy wyborze produktu można się kierować taką zasadą, że im wyższy będzie wskaźnik pH tym taki produkt będzie skuteczniejszy,. Trudno jednak znaleźć produkty z poziomem przekraczającym 11 pH. Raczej obecnie odradza się stosowanie wszelkich detergentów przemysłowych takich jak piana aktywna, środki do posadzek czy mocny odczyn alkaliczny powyżej 13. Nie są to bowiem takie produkty, które są przygotowywane do prania tapicerek.

Jeśli będziemy je stosować uszkodzimy materiał i na trwałe wypalimy włókna. Silne działanie będzie, ale koszt będzie jeszcze większy. Dlatego jeśli się coś robi trzeba być profesjonalistą. Zawsze wybierajmy chemię dedykowaną, to ona będzie najbezpieczniejsza i właściwa dla naszego samochodu.